“Araç kiralamak satın almaktan daha kârlı”

İçindekiler

  “Araç kiralamak satın almaktan daha kârlı”

  Sağlam, bu dönemde araç satın almak için kredi çekmek yerine birikimleri mevduat hesabına yatırmanın daha avantajlı olduğunu söyledi

  Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte, konforlu bir seyahat gerçekleştirmek isteyenlerin araç piyasası ile ilgili tereddütleri gündeme geliyor. Tüketiciler, araç satın almanın mı yoksa kiralamanın mı daha avantajlı olduğunu merak ediyor. Konuyu değerlendiren Enuygun Araç Kiralama İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam, “Şu anda taşıt kredisi faizlerinin de mevduat faizlerinin de yüksek olduğu bir dönemdeyiz. Bu dönemde araç satın almak için kredi çekmek çok avantajlı değilken birikimleri mevduat hesabına yatırmak avantajlı oluyor” dedi. 


  “En düşük paket 970 bin TL’den başlıyor”

  Türkiye’de en çok satılan araçlardan birinin en düşük paket fiyatının 970 bin TL’den başladığını söyleyen Sağlam, “Bu tutar mevduatta değerlendirildiğinde ise aylık 45 bin 620 TL’ye varan gelir elde edilebiliyor. Aynı aracı mayıs-haziran aralığında kiralamanın aylık ücreti ise 24 bin 168 TL’den başlıyor. Mevcut parayı mevduata yatırarak 21 bin 452 TL kâr edilebiliyor. Üstelik bu planlamaya araç satın aldıktan sonra yapılacak sigorta masraflarını da dahil edersek, araç kiralama seçeneğinden elde edilecek kâr daha da artacak” dedi. Bu sebeple araç satın almak isteyen kişilerin birikimlerini mevduat hesabına yatırarak ek kazanç elde edebileceğini belirten Sağlam, “Araç satın almak isteyenler, satın almayı kredi faiz oranlarının düştüğü bir zamana erteleyebilirler. Aradaki dönemde de araç ihtiyaçlarını kiralayarak karşılayabilirler” ifadelerini kullandı.

  • 16 Mayıs 2024
  • 20
  • Haber

  Etiketler

  “Araç kiralamak satın almaktan daha kârlı” Yorumlar - 0

  Yorum Ekle

  Sorunuz var mı ?

  İletişim Kurun: Sorularınız, önerileriniz veya işbirliği teklifleriniz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.